0
Som taký prázdny :(

Zateplenie hamaky DD Underblanket

Zateplenie hojdacej siete; hmotnosť 950 g; rozmery 200x124 cm; izolácia syntetický hodváb 200 g/m2.

Hodnotenie: 
0
Zatiaľ nehodnotené

Ďalšie verzie

Cena s DPH: 73,00 €

momentálne vypredané :(
Záruka: 5 rokov
http://blog.doprirody.sk/dd-underblanket-perina-ktora-v-chladnych-dnoch-zatepli-hamaku/
Popis Popis tovaru
Recenzie Vaše recenzie
Poradňa Poraďte sa

O underblankete

Väčšina tepelných strát v hamake nastáva tým, že človek vlastnou váhou stlačí spodnú stranu spacáku, ktorá potom poskytuje minimum izolácie. Závesný spacák, underblanket, niekedy nazývaný aj underquilt, vďaka tomu, že je k hamake pripnutý zvonka, týmto neduhom netrpí.

S množstvom pripínacích bodov a 8x DD minikarabínam underblanket pripnete na každú hamaku. Všetky hamaky DD Frontline, Travel, Jungle a Superlight vyrobené 2012 a neskôr už majú pripravené očká na prichytenie.

Do teplých nocí Vám okrem underblanketu postačí iba deka, v zime poskytne vynikajúci tepelný komfort aj s tenším spacákom.

V batohu nezaberie veľa miesta - zbalené rozmery iba 20x17 cm.

Teplotné určenie underblanketov

Keďže pri spánku v hamake vstupuje do hry viacero premenných - najmä kvalita spacieho vaku, použitá celta, jej tvar, orientácia hamaky voči vetru... je veľmi ťažké presne stanoviť teplotný komfort a limit zateplenia na hamaku. Underblanket musí do istej miery zastúpiť spacák v oblasti pliec, bedier a piet, no súčasne rapídne zvýši teplotnú pohodu samého spacáku. Obecne platí: čím kvalitnejší underblanket, tým si môžete dovoliť šetriť na zvyšku systému.

Z našej praxe

Pri teplote 10 °C nám ku komfortnému spánku stačil iba underblanket, doplnený tenkou dekou. Otužilejší deku ani nepotrebovali - stačilo stiahnuť horný okraj underblanketu bližšie k sebe a akoby ho okolo seba uzavrieť.

Underblanket sa skrátením pružných lán prispôsobí individuálne každej hamake. Pre maximálnu izoláciu musí underblanket k hamake takmer tesne priliehať i po zaťažení.

Parametre

Výrobca
DD Hammocks
Dĺžka
2000 mm
Šírka
1240 mm
Výška
20 mm
Hmotnosť
950 g
Materiál
Syntetický hodváb
Farba
Zelená
Teplotný komfort
približne -5 °C
Poraďte ostatným

Napíšte recenziu a pomôžte ostatným s výberom.