Carinthia Defence 1 | Doprírody.sk
Kde som?:

Hodnotenie: 
No votes yet
€113.00
 
Najľahší spacák zo série Defence. Vďaka termoreflexívnej vrstve a kvalite dutého vlákna G-loft veľmi dobre spĺňa požiadavku na minimálne rozmery v zbalenom stave pri zachovaní čo najširšieho rozsahu použiteľných teplôt.
 
K dispozícii aj varianta pre vyššie postavy.
 
Komfort Tlim = 3 °C, extrém až - 12 °C (pri tejto teplote vás spacák udrží pri živote).
Doprava zadarmo! Expedujeme do 2 dní.
 
 
 
Parametre:
 
Defence 1 185 200
Max výška postavy 185 cm 200 cm
Hmotnosť 1050 g 1200 g
Rozmery v zbalenom stave    
     bez kompresie 20 x 35 cm 20 x 35 cm
     s kompresiou 18 x 25 cm 18 x 28 cm
Hmotnosť náplne 550 g 600 g
Celková dĺžka 215 cm 230 cm
Šírka v ramenách 85 cm 87 cm
Šírka v nohách 60 cm 65 cm

 

Ako izolačný materiál slúži duté vlákno G-loft plus. Vonkajší plášť spacáku je z mikrovlákna, ktoré je pevné a ľahké. Súčasne je na ňom aplikovaná mikroporézna membrána, ktorá je vetruvzdorná a je vodo-odpudivá.

 

 

Použité technológie

 

Výplň G-loft plus: vyrobená z vysoko kvalitných dvojzložkových polymérov. Štruktúra výplňe G-loft plus je v skutočnosti v mnohých smeroch podobná vysoko kvalitnému husiemu páperiu. Trojrozmerné našuchorenie zaisťuje maximálnu elasticitu a mäkký povrch

 

Jednoduchá konštrukcia neprešitá s poťahom: aj keď sa spiaca postava pohne tak, že stlačí vnútornú izolačnú vrstvu, teplo zo spacieho vaku neunikne. Nasledujúca izolačná vrstva má totiž veľkorysejší strih, čo zaisťuje maximálnu pružnosť vlákien vo všetkých miestach a pri všetkých polohách. Medzi rôznymi vrstvami sa tvoria ďalšie vzduchové vankúše. Pohyb vo vnútri spacieho vaku vytvára tlakové body, ale pri tomto diferenčnom strihu sa stláča len najvnútornejšia vrstva. Vonkajšie vrstvy si udržujú svoju pružnosť a tým aj svoje izolačné vlastnosti.
 

Tvar pripomínajúci múmiu: tu zohrávajú veľkostné, váhové a tepelné kritériá najdôležitejšiu úlohu. Zúžená nožná časť znižuje váhu a veľkosť spacáku. Hlavnou výhodou je však to, že je od kolien dole postupne stále menej vnútorného priestoru, čo umožňuje lepšie zahriatie a zlepšuje tepelný komfort. Nožná časť by nemala byť tak malá, aby chodidlá "pretláčali" izolačné vrstvy. Ako ideálny sa osvedčil lichobežníkový tvar.

 

Lichobežníková nožná časť: skúsenosti ukázali, že lichobežníkový strih poskytuje v normálnej spánkovej polohe maximálny priestor pre chodidlá. Nedotýkajú sa tak izolačnej vrstvy, takže nedochádza k vzniku studených miest. Tento strih taktiež poskytuje miesto k uskladneniu náhradného oblečenia.

 
Thermoflect: zvyšuje schopnosť spacieho vaku udržať teplo asi o 11 %. Thermoflect je riešením k zníženiu straty tepla vyžarovaného ľudským telom. Je to ultraľahká, pružná a priedyšná textília s jedinečnou schopnosťou odrážať telesné teplo.
 
 
Dvojcestný zips: Spacáky Carinthia sú vybavené dvojcestným zipsom pre vyššie pohodlie. Jazdec na hornej strane nemá blokovanie a umožňuje rýchle a jednoduché vykĺznutie zo spacieho vaku. Jazdec dole je s blokovaním a je ideálny pre reguláciu vetrania.
 
K dispozícii vo olivovej a pieskovej farbe.
 

Pridať nový komentár