Carinthia Defence 4 | Doprírody.sk

Hodnotenie: 
Average: 3.8 (31 votes)
€170.00
Spací vak Defence 4 je najpopulárnejší zo série Defence pre svoju univerzálnosť a využitie (v našich podmienkach) takmer po celý rok.
 
Komfort Tlim = - 15 °C, extrém až - 38 °C (pri tejto teplote vás spacák udrží pri živote).
Doprava zadarmo. Expedujeme do 2 dní.
 
Krycia chlopňa na vonkajšej strane zipsu chráni pred vniknutím vetra a vlhkosti. Centrálny zips súčasne umožňuje komfortné líhanie si do spacáka.
 
Tento spacák sa vyrába v dvoch verziách: 185 (pre postavu do cca 185 cm) a 200 (pre postavu do cca 200 cm). 
 
Parametre:
 
Defence 4 Typ 185 Typ 200
Max výška postavy 185 cm 200 cm
Hmotnosť 1850 g 2000g
Rozmery v zbalenom stave    
     bez kompresie 26 x 50 cm 28 x 50 cm
     s kompresiou 23 x 38 cm 25 x 38 cm
Hmotnosť náplne 1000 g 1100 g
Celková dĺžka 215 cm 230 cm
Šírka v ramenách 83 cm 87 cm
Šírka v nohách 57 cm 60 cm

 

Ako izolačný materiál slúži duté vlákno G-loft plus. Vonkajší plášť spacáku je z mikrovlákna, ktoré je pevné a ľahké. Súčasne je na ňom aplikovaná mikroporézna membrána, ktorá je vetruvzdorná a je vodo-odpudivá.

 

 

Použité technológie

 

Výplň G-loft plus: vyrobená z vysoko kvalitných dvojzložkových polymérov. Štruktúra výplňe G-loft plus je v skutočnosti v mnohých smeroch podobná vysoko kvalitnému husiemu páperiu. Trojrozmerné našuchorenie zaisťuje maximálnu elasticitu a mäkký povrch.

 

Dvojvrstvová sendvičová konštrukcia: dve izolačné vrstvy G-loft plus sú usporiadané tak, aby sa prešívanie navzájom neprekrývalo a nedochádzalo tak k studeným švom. Nakoniec je pripojený poťah, ktorý vytvára ďalšiu vzduchovú vrstvu medzi ním a prešívanou izoláciou. Pretože poťah nemá žiadne švy, je relatívne vodo- a vzduchotesný.

 

Tvar pripomínajúci múmiu: tu zohrávajú veľkostné, váhové a tepelné kritériá najdôležitejšiu úlohu. Zúžená nožná časť znižuje váhu a veľkosť spacáku. Hlavnou výhodou je však to, že je od kolien dole postupne stále menej vnútorného priestoru, čo umožňuje lepšie zahriatie a zlepšuje tepelný komfort. Nožná časť by nemala byť tak malá, aby chodidlá "pretláčali" izolačné vrstvy. Ako ideálny sa osvedčil lichobežníkový tvar.

 

Lichobežníková nožná časť: skúsenosti ukázali, že lichobežníkový strih poskytuje v normálnej spánkovej polohe maximálny priestor pre chodidlá. Nedotýkajú sa tak izolačnej vrstvy, takže nedochádza k vzniku studených miest. Tento strih taktiež poskytuje miesto na uskladnenie náhradného oblečenia.

 
Thermoflect: zvyšuje schopnosť spacieho vaku udržať teplo asi o 11 %. Thermoflect je riešením k zníženiu straty tepla vyžarovaného ľudským telom. Je to ultraľahká, pružná a priedyšná textília s jedinečnou schopnosťou odrážať telesné teplo.
 
 
Dvojcestný zips: Všetky armádne spacáky Carinthia sú vybavené dvojcestným zipsom. Jazdec na hornej strane nemá blokovanie a umožňuje rýchle a jednoduché vykĺznutie zo spacieho vaku. Jazdec dole je s blokovaním a je ideálny pre reguláciu vetrania.
 
Kombinácia spacích vakov: Defence 4 je možné skombinovať so spacákom Tropen, aby tvorili ucelený systém. Takýto celok je potom možné použiť ako spacák do extrémnych podmienok a dáva vám možnosť nosiť len takú hmotnosť a objem, aký práve potrebujete.

 

Pridať nový komentár