Hamaka DD camping hammock | Doprírody.sk

Hodnotenie: 
Average: 4.2 (52 votes)
Hojdacia sieť - hamaka, rozmery 2,7 x 1,4 m, hmotnosť 0,65 kg, nosnosť 150 kg. 2x5 m nosného lana v balení.
€40.00

Odporúčané doplnky

Záruka: 
5 rokov

DD Camping hammock je nylonová hamaka z priedyšného materiálu. Vďaka svojej konštrukcii umožní spánok na oboch vrstvách látky alebo sa do nich môžete zabaliť ako do motýlej kukly. 

 

Vďaka svojej nízkej váhe a malým rozmerom v zbalenom stave sa skvele zmestí do vrchlíka batohu alebo plážovej tašky. Súčasťou balenia je 2 x 5 metrov popruhu na upevnenie.

 

Z našej praxe

Osvedčilo sa nám pre maximálne komfortný spánok hamaku príliš nenapínať. Je vhodné nájsť stromy viac vzdialené a využiť väčšiu dĺžku kotviacich popruhov. Taktiež je skvelé natiahnuť ponad hamaku lanko, na ktoré si zavesíme okuliare, čelovku a vrecko s drobnosťami. 

 

Teraz spolu s celtou DD Tarp v akciovom sete za zvýhodnenú cenu. Ušetríte 7 €.

 

Amatérske zábery z inštruktáže viazania hamaky:

 

 

Vrele odporúčame dokúpiť i návlek DD sleeve, vďaka ktorému bude rozloženie alebo zloženie Vašej hamaky dielom okamžiku. Súčasne poskytuje hamake zvýšenú ochranu počas prepravy.

 

Šírka
1,4 m
Dĺžka
2,7 m
Hmotnosť
0,65 kg bez šnúr
Nosnosť
min. 150kg
Počet vrstiev
2
Moskytiéra
nie
Nosný systém
2x5m lana

Komentáre

Nevypadnem z hamaky? Dá sa v nej pohodlne vyspať?

Z hamaky určite len tak nespadnete. Vaše ťažisko je hlboko pod okrajom, takže by ste sa museli cielene veľmi snažiť vypadnúť. V hamake už máme naspaných veľa nocí a podľa slov jedného kamaráta: "hodina spánku v hamake je ako dve hodiny v posteli." Stačí si ju správne napnúť (cca 30° uhol) a ležať v hamake diagonálne.

Čo znamená spať v hamake diagonalne? Priečne na napnuté šnúry ? Alebo rovnobežne s nimi?

Diagonálne ležanie v hamake znamená mierne došikma. Predstavte si spojnicu medzi stromami nesúcimi hamaku. Ľahnite si do hamaky, nohy dajte mierne na jednu stranu od spojnice a hlavu mierne na opačnú.

Spávajú mi v nej aj deti a nikdy sa nestalo, že by vypadli. A že spávajú hlboko a tvrdo :) Technicky vzato určite vypadnúť ide, ale treba sa o to naozaj snažiť :)

Akú hmotnosť unesie/udrží hamaka? Človek okolo 100 kilov prípadne dvaja ľudia až do 160kg je veľa?

DD Hammocks testujú všetky svoje hamaky s 200 kg záťažou. Kvôli bezpečnosti je preto udávané maximálne zaťaženie nižšie (120-150 kg). Dvoch bežných ľudí hamaka udrží určite - raz sme v nej kvôli testovaniu sedeli šiesti = cca pol tony (to by som označil za maximálny teoretický limit, ktorý bežne dosahovať neodporúčam)

Zrravíčko , je táto hamaka nepremokavá ? 

Zdravím, DD camping nie je nepremokavý. Je to priedušná dvojvrstvová hamaka. Ak máte záujem o nepremokavú, pozrite sa na DD travel. No upozorňujem, že v teplom obdobi sa v ňom môžete dosť výrazne potiť.

Pridať nový komentár