Ohňové sety | Doprírody.sk
Ohňové sety

Set Ocieľka + kameň

Založte si oheň ako praví zálesáci! Ocieľka a kameň sprevádzali ľudstvo až do vynálezu zápaliek. Aj potom sa však pre svoju spoľahlivosť ešte dlho udržali v základnej výbave horalov a lovcov kožušín.

 


No votes yet
€12.00

Set na založenie ohňa Trapper

Ocieľka s kameňom sprevádzajú ľudstvo od doby ako sme ovládli spracovanie železa a ich vlastníctvo bolo často nutnou podmienkou prežitia. Tento pokročilý set Vám poskytne súčasti potrebné pre úspešné vykresanie a zachytenie iskry viacerými spôsobmi. Dodáva sa v koženom vrecúšku.

 


No votes yet
€21.00

Set na založenie ohňa Ranger

Kresanie ocieľkou a kameňom sprevádza ľudstvo už dlhé stáročia a ich vlastníctvo bolo často nutnou podmienkou prežitia. Tento základný set Vám poskytne súčasti potrebné pre úspešné vykresanie a zachytenie iskry. Dodáva sa v látkovom vrecúšku.

 


No votes yet
€15.00

Set na založenie ohňa Frontier

Ocieľka s kameňom sprevádzajú ľudstvo od doby ako sme ovládli spracovanie železa a ich vlastníctvo bolo často nutnou podmienkou prežitia. Táto komplexná sada Vám poskytne súčasti potrebné pre úspešné vykresanie a zachytenie iskry viacerými spôsobmi, rozfúkanie plameňa i jeho udržanie. Dodáva sa v koženom vrecúšku (za príplatok zdobenom).


No votes yet
€24.00

Kľúčenka s kresadlom

Survival kľučenka od amerického výrobcu, ktorá Vám umožní mať pri sebe jednu z najdôležitejších častí výbavy - zdroj ohňa spoľahlivý v akýchkoľvek podmienkach.


No votes yet
€14.00

Kameň na kresanie

Vyskúšajte si zakladanie ohňa skutočne tradičnou metódou, ocieľkou s kameňom. Limnokvarcit má vlastnosti prakticky totožné s pazúrikom (ktorý sa na našom území prirodzene nevyskytuje). Skvele sa hodí pre tvorbu iskier ale vďaka výbornej štiepateľnosti a lastúrovitému lomu aj pre výrobu kamenných nástrojov.


No votes yet
€0.50

Stavebnica kresadla s parožím

Prinášame Vám možnosť vyrobiť si kresadlo presne podľa Vášho vkusu a potrieb. Set obsahuje tyčinku firesteelu, kus neopracovaného parožia s predvŕtanými otvormi a škrtací pliešok so šnúrkou.

 


No votes yet
€16.50

Set na založenie ohňa Pathfinder

Kompletná sada pre zakladanie ohňa v akýchkoľvek podmienkach. Oheň je kľúčovým elementom prežitia. Tento set Vám umožní mať pri sebe spoľahlivé práchno i kresadlo, vďaka čomu bude založenie ohňa hračkou.

 


No votes yet
€25.00

Set na založenie ohňa Explorer

Oheň je kľúčovým elementom prežitia. Tento set Vám umožní mať pri sebe spoľahlivé práchno i kresadlo, vďaka čomu budete musieť venovať zakladaniu ohňa len minimum času.

 


No votes yet
€17.50
Subscribe to Ohňové sety