Založenie ohňa | Doprírody.sk

Average: 5 (1 vote)

S mastným drevom - fatwood založíte oheň spoľahlivo aj za nepriaznivého počasia. Zálesácka klasika obashujúca 80% živice, takže sa dá ľahko naškriabať na jemné vlákna a zapáliť aj kresadlom.

 

Viacero tenších kúskov v balení.

Celý popis produktu
€3.70
Average: 4 (5 votes)

Nezvyčajný spôsob založenia ohňa: úder na piest zapáli práchno. Prudký nárast tlaku zohreje vzduch vo valci, až dôjde k vznieteniu, podobný princíp ako v dízlovom motore.

 

V balení sú aj náhradné tesniace krúžky a práchno.

Celý popis produktu
€39.90
No votes yet

Pevnejšie a lepšie horiace zápalky s vlastným okysličovadlom. Horia aj v silnom vetre a daždi.

 

Celý popis produktu
€3.00
Average: 5 (2 votes)

Kresadlo, tzv. firesteel, je univerzálny nástroj pre založenie ohňa. Spoľahlivo vykrešete iskru i v daždi alebo na snehu. Umožňuje zapáliť aj turistické variče.

Celý popis produktu
€14.00
Average: 2.3 (3 votes)
Pokiaľ neviete nájsť suché práchno, všetko okolo Vás je mokré a Vy súrne potrebujete oheň, magnéziový podpaľovač Vám poskytne stabilné výsledky a spoľahlivú istotu.

 

Celý popis produktu
€5.20
No votes yet

Založte si oheň ako praví zálesáci! Ocieľka a kameň sprevádzali ľudstvo až do vynálezu zápaliek. Aj potom sa však pre svoju spoľahlivosť ešte dlho udržali v základnej výbave horalov a lovcov kožušín.

 

Celý popis produktu
€12.00
No votes yet

Kresanie ocieľkou a kameňom sprevádza ľudstvo už dlhé stáročia a ich vlastníctvo bolo často nutnou podmienkou prežitia. Tento základný set Vám poskytne súčasti potrebné pre úspešné vykresanie a zachytenie iskry. Dodáva sa v látkovom vrecúšku.

 

Celý popis produktu
€15.00
No votes yet

Ocieľka s kameňom sprevádzajú ľudstvo od doby ako sme ovládli spracovanie železa a ich vlastníctvo bolo často nutnou podmienkou prežitia. Táto komplexná sada Vám poskytne súčasti potrebné pre úspešné vykresanie a zachytenie iskry viacerými spôsobmi, rozfúkanie plameňa i jeho udržanie. Dodáva sa v koženom vrecúšku (za príplatok zdobenom).

Celý popis produktu
€24.00
No votes yet

Schopnosť založiť oheň je najdôležitejšou znalosťou prežitia v prírode. Kresadlá (firesteel) sa v bushcrafte a zálesáctve stali základným nástrojom pre zakladanie ohňa pre svoju spoľahlivosť a funkčnosť bez ohľadu na počasie.

 

Britský výrobok s najlepšou ferroceriovou tyčinkou, kaleným kresacím plieškom a reflexným paracordom.

 

Celý popis produktu
€14.90
No votes yet

Originálne švédske kresadlo Light My Fire, pôvodne vyvinuté pre švédske ministersvo obrany. Vďaka svojej spoľahlivosti sa stalo legendou medzi kresadlami. Zapáľte oheň kdekoľvek a kedykoľvek.

 

Farba: lime

Celý popis produktu
€9.90

Stránky

Subscribe to Založenie ohňa